Zdrowie

Zielona herbata dobra na wszystko

Zielona herbata to klucz do sukcesu, jakim jest doskonałe zdrowie przez długie lata. Ten posiadający niezliczona ilość zalet napój przyrządzany jest z liści herbaty chińskiej (Camellia sinensis), a jego działania lecznicze znane i doceniane są od tysiącleci.

Skład zielonej herbaty

Dzięki licznym badaniom i analizie składu wszyscy mamy coraz szerszą świadomość wielu dobrodziejstw tego napoju. W składzie możemy znaleźć:

  • naturalny alkaloid o działaniu pobudzającym
  • witaminy A, B1, B2, C oraz E i K niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu
  • kofeinę odpowiedzialną za koncentrację,  procesy zapamiętywania i uczenia się
  • polifenole spowalniające zmiany związane ze starzeniem się, sprzyjają także obniżeniu cholesterolu
  • fluor zapobiega zmianom próchniczym w zębach i wzmacnia szkliwo

Samo zdrowie i moc zalet

Oryginalne chińskie herbaty zielone (https://www.czasnaherbate.net/herbaty-zielone-c-2_4.html) mają wiele zalet prozdrowotnych, nie bez powodu zyskały tak dużą popularność w każdym niemalże zakątku świata. Jednak wszystko z umiarem, picie tego naparu w nadmiarze może powodować skutki uboczne takie jak przyspieszony rytm serca, nudności, czy ogólne osłabienie. Za optymalną ilość przyjmuje się 2-4 filiżanki napoju w ciągu dnia.

Zielona herbata stosowana jest jako wspomaganie leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Zmniejsza ryzyko nowotworów, usprawnia pracę mózgu, poprawia wygląd skóry, poprawia prace układu odpornościowego, ale również wspomaga odchudzanie, czy chroni przed demencją.

Herbaty zielone występują w wielu gatunkach i odmianach różniących się między sobą wyglądem liści, smakiem, zapachem oraz składem.

Parzenie zielonej herbaty

Zielona herbata ma wielu zwolenników na całym świecie, jednak nie każdy wie, jak prawidłowo powinno się ją zaparzać. Zielonej herbaty nie powinno zalewać się wrzątkiem, ponieważ traci przez to szereg właściwości zdrowotnych. Temperatura wody powinna oscylować pomiędzy 70 a 80 stopni. Zaparzanie nie powinno być zbyt długie, w zupełności wystarczą 2-3 minuty. Herbaty zielone można zaparzać w kubku lub czajniku, dostępne w sprzedaży są również dedykowane herbatom liściastym specjalne zaparzacze.

Współpraca: Czas na herbatę