Zdrowie

Sposoby na kaca

Każda dobra impreza, podczas której spożywamy większe ilości alkoholu może skończyć się problemami zdrowotnymi następnego dnia. Kaca, można jednak uniknąć. 

Skąd bierze się kac?

Picie alkoholu osłabia nasz organizm, ale to nie sam etanol jest główną przyczyną kaca. Do czystego alkoholu dodawane są różnego rodzaju związki chemiczne i to problemy z ich wydalaniem z organizmu są główną przyczyną kaca. Udowodniono, że po spożyciu czystego, niebarwionego alkoholu takiego jak wódka objawy kaca są łagodniejsze. 

Jak walczyć z kacem?

Lista sposobów na kaca (https://www.apteka-rozana.eu/na-kaca.html) jest długa. Przede wszystkim należy pić dużą ilość wody zarówno podczas jak i po spożyciu alkoholu. Toasty dobrze jest również zakąszać kiszonymi ogórkami lub kapustą. Zawierają one duże ilości witaminy C, która przyspiesza metabolizm alkoholu w organizmie. Dlatego też poranek po imprezie dobrze jest rozpocząć od szklanki wody z tabletką musującą z dużą dawką witaminy C. Polecany jest również miód, który pomaga odzyskać siły. Jeśli jednak żaden domowy sposób na kaca nie pomaga konieczna może okazać się wizyta w aptece. 

Sposoby na kaca z apteki

Na półkach w aptekach znajdziemy bardzo duży wybór środków na kaca. Dzielą się one na takie, które należy zażyć jeszcze przed rozpoczęciem imprezowania i te, które można wziąć w trakcie lub po imprezie. Wśród nich znajdziemy tabletki musujące, kapsułki do połknięcia i energy drinki do wypicia. Różnią się między sobą składem, choć z założenia wszystkie mają przyspieszyć metabolizm alkoholu i jego wydalenie z naszych organizmów. Powodują również uzupełnienie wypłukanych przez mikroelementów. 

Jak wybrać dobry środek na kaca?

Pewnie z bolącą głową nie będziemy mieli siły do czytania składów. Dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w nie jeszcze przed imprezą. Wybierając środek na kaca należy przeanalizować dokładnie jego skład. Powinien on zawierać dużą dawkę witaminy C. Ważna jest również glukoza. To jej zastrzyk doda nam energii  w poimprezowy poranek. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na sporą zawartość elektrolitów i potasu w składzie wybranego specyfiku. To wszystko spowoduje, że dużo szybciej poczujemy się lepiej. 

Przy współpracy: https://www.apteka-rozana.eu/