Zdrowie

Najczęstsze przyczyny bólu głowy i jak z nimi walczyć

To z pewnością jeden z najczęściej występujących rodzajów bólu – niezwykle powszechny, a przez to często ignorowany i bagatelizowany. Niektórzy z nas spotykają się z nim nawet kilka razy w tygodniu. To ból głowy! Jakie są jego najczęstsze przyczyny i jak możemy sobie z nim poradzić? Czy rzeczywiście warto za każdym raze sięgać po popularne środki przeciwbólowe bez recepty? Zastanówmy się nad tym.

Powód 1 – zbyt wysokie ciśnienie

Nadciśnienie to bardzo częsta dolegliwość wśród osób dorosłych. Charakteryzuje się on tym, że spotyka nas najczęściej po wstaniu z łóżka a najsilniej odczuwamy go w potylicy. Takich objawów nie można ignorować i należy udać się do lekarza aby pomógł nam poradzić sobie z nadciśnieniem.

Powód 2 – migreny

Ból głowy może być powodowany także migreną, która jest wyjątkowo uciążliwą chorobą. Spotyka ona aż 30% populacji, częściej występuje u kobiet i może trwać nawet dobę lub dwie. Migrenie towarzyszy często światłowstręt. Leki może przepisać tylko lekarz.

Powód 3 – odwodnienie

Często, aby pozbyć się bólu głowy (https://www.apteka-rozana.eu/bol-glowy.html) wystarczy się odpowiednio nawodnić. Jeśli odczuwasz ból spróbuj najpierw wypić szklankę wody (lub dwie!) i poczekaj. Jeśli ból mija, nie ma potrzeby sięgać po tabletki.

Powód 4 – niedobory

Ból głowy może być objawem zmęczenia i problemów z koncentracją wywołanych niedoborami witamin z grupy B, kwasu foliowego lub witaminy D. Zanim sięgniesz po leki przyjrzyj się swojej diecie. Kwas foliowy znajdziesz w ziarnach słonecznika, w pomarańczy, szpinaku, groszku, burakach czy brukselce. Witaminę D powinniśmy suplementować.

Polecamy: Woda i napoje – Albert Fresh

Powód 5 – zła postawa

Ten rodzaj bólu jest stosunkowo „nowy” ponieważ jego popularność wzrosła wraz z popularnością smartfonów i tabletów. Często, aby skorzystać z tych urządzeń, schylamy się a to powoduje ból szyi oraz głowy. Najlepszym lekarstwem jest zachowanie prawidłowej postawy i ograniczenie czasu, który poświęcamy na korzystanie z urządzeń mobilnych.

Współpraca: Apteka Różana